Showing 20/92 results

Mark Morgan

  • The Award for Teacher of the Year in a Secondary School (sponsored by Nord Anglia Education)
  • Pen Y Dre High School
  • Wales
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Holly Gordon

  • The Award for Outstanding New Teacher of the Year (sponsored by the Department for Education)
  • Ysgol Bryn Derw ASD Special School
  • Wales
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Charmaine Riley

  • The Award for Teacher of the Year in a Primary School (sponsored by Randstad)
  • Radyr Primary School
  • Cardiff, Wales
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Meurig Jones

  • The Award for Headteacher of the Year in a Secondary School (sponsored by Hays)
  • Ysgol Gyfun Gymraeg Llangynwyd
  • Wales
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Nancy Clunie

  • The Award for Lifetime Achievement (Sponsored by Department for Education)
  • Dalmarnock Primary School
  • Glasgow
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Allyson Dobson

  • The Award for Headteacher of the Year in a Secondary School
  • Dalkeith High School
  • Dalkeith
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

David Clifford

  • The Award for Teacher of the Year in a Secondary School (sponsored by Nord Anglia Education)
  • Alva Academy
  • Alva, Scotland
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Beth Fuller

  • The Award for Digital Innovator of the Year
  • Muirtown Primary School
  • Inverness
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Alva Academy

  • The Award for Making a Difference - Secondary School of the Year
  • Alva Academy
  • Alva
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Netherburn Primary School

  • The Award for Making a Difference - Primary School of the Year
  • Netherburn Primary School
  • Netherburn, Larkhall
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Dominic Whelan

  • The Award for FE Lecturer of the Year (sponsored by the Department for Education)
  • Sandwell College
  • Birmingham, West Midlands
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Ben Rowe

  • The Award for Excellence in Special Needs Education
  • Chiltern Way Academy
  • Prestwood Campus, Buckinghamshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Helen Shepherd

  • Award for Excellence in Special Needs Education
  • Royal School for the Deaf Derby
  • Derby, Derbyshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Janice Mitchell

  • The Award for Excellence in Special Needs Education
  • Appleford School
  • Salisbury, Wiltshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Ivor Neill

  • The Award for FE Lecturer of the Year (sponsored by the Department for Education)
  • North West Regional College
  • Derry, Northern Ireland
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Jacqueline Turner

  • The Award for FE Lecturer of the Year (sponsored by the Department for Education)
  • North West Regional College
  • Derry, Northern Ireland
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Sean Patterson

  • The Award for FE Lecturer of the Year (sponsored by the Department for Education)
  • Farnborough College of Technology
  • Farnborough, Hampshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Steph Lee-Vae

  • The Award for FE Lecturer of the Year (sponsored by the Department for Education)
  • The Bedford College Group
  • Bedford, Bedfordshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

The Additional Learning Support (ALS) Team

  • The Award for FE Team of the Year (sponsored by the Department for Education)
  • The Oldham College
  • Oldham, Lancashire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

The Motor Vehicle Team

  • The Award for FE Team of the Year (sponsored by the Department for Education)
  • The Bedford College Group
  • Bedford, Bedfordshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024