Showing 16/16 results

Steph Lee-Vae

  • The Award for FE Lecturer of the Year (sponsored by the Department for Education)
  • The Bedford College Group
  • Bedford, Bedfordshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

The NWRC Pearson Diploma in Health Studies Team

  • The Award for FE Team of the Year (sponsored by the Department for Education)
  • North West Regional College
  • Derry, Northern Ireland
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Helen Stott

  • The Award for Headteacher of the Year in a Primary School (sponsored by Hays)
  • Allerton CE Primary School
  • Leeds, West Yorkshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Royal Opera House, Create and Dance Partnership

  • The Award for Impact through Partnership
  • Earlsdon Primary School
  • Coventry, West Midlands
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Angela Williams OBE

  • The Award for Lifetime Achievement (sponsored by the Department for Education)
  • Huddersfield New College
  • Huddersfield, West Yorkshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Port Ellen Primary School

  • The Award for Making a Difference – Primary School of the Year, (sponsored by PiXL)
  • Port Ellen Primary School
  • Isle of Islay, Argyll and Bute
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Limavady High School

  • The Award for Making a Difference – Secondary School of the Year, (sponsored by PiXL)
  • Limavady High School
  • Limavady, Londonderry
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Simon Wheatcroft

  • The Award for Outstanding New Teacher of the Year, (sponsored by the Department for Education)
  • Outwood Academy Adwick
  • Doncaster, South Yorkshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Nicola Richards

  • The Award for Teacher of the Year in a Primary School, (sponsored by Randstad)
  • Caegarw Primary School
  • Mountain Ash, Rhondda Cynon Taf
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Tara Hall

  • The Award for Teacher of the Year in a Secondary School (sponsored by Nord Anglia Education)
  • Fir Vale School
  • Sheffield, South Yorkshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Esta Bernardini

  • The Award for Teaching Assistant of the Year
  • Carlton Keighley
  • Keighley, West Yorkshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Carolynn Southcombe

  • The Award for Unsung Hero
  • Cottingham CofE Primary School
  • Market Harborough, Leicestershire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Andrew Sanders

  • The Award for Excellence in Special Needs Education
  • Moorcroft School
  • Uxbridge, Middlesex
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

The Early Years Team at Redgate Community Primary School

  • The Award for Early Years Team of the Year, (sponsored by the Department for Education)
  • The Early Years Team at Redgate Community Primary School
  • Liverpool, Merseyside
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Kalam Neale

  • The Award for Digital Innovator of the Year (sponsored by Nord Anglia Education)
  • Barnsley College
  • Barnsley, South Yorkshire
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024

Andrew O’Neill

  • The Award for Headteacher of the Year in a Secondary School (sponsored by Hays)
  • All Saints Catholic College
  • London
  • Gold Winners, Silver Winners
  • 2024