Highly Commended

Fiona Fawcett, Outwood Junior Academy Brumby, Scunthorpe, North Lincolnshire
Freda Gregory, Walton Academy, Grantham, NG31 7JR, Grantham, Lincolnshire
Gemma Izzard, Brays School, Birmingham, West Midlands
Milo Shackleford, New Horizons Learning Centre, Kingswood, South Gloucestershire
Sheila Gollop, The Cornerstone Academy, Poole, Dorset

 

 

 

Certificate of Excellence

Abda Shaheen, Ninestiles, an Academy, Birmingham, West Midlands
Alan Bailey, Stokesley School, Middlesborough, North Yorkshire
Alison Badyal, Belgrave St Peter’s CofE Primary School, Leicester, Leicestershire
Andrea Donaldson, Arlecdon Primary School, Frizington, Cumbria
Anna Gladkowska, Lansdowne Primary Academy, Tilbury, Essex
Anoo Parthiban, Bonus Pastor Catholic College, Bromley, Kent
Aru Ray, Cranford Primary School, Hounslow, Middlesex
Carolyn Thomas, Ridgeway High School, Birkenhead, Wirral
Chris Smith, New Horizons Learning Centre, Kingswood, South Gloucestershire
Claire Finch, Colne Community School and College , Colchester, Essex
Dawn Kremin, Outwood Junior Academy Brumby, Scunthorpe, North Lincolnshire
Debbie Hayes, Rochford Primary and Nursery School, Rochford, Essex
Emma Cowie, Summerlea CP School, Rustington, West Sussex
Emma Eastabrook, The St Christopher School, Leigh-on-Sea, Essex
Emma Kennedy, Oatlands Infant School, Harrogate, North Yorkshire
Fiona Wilson, Craigclowan Preparatory School, Perth, Perthshire
Francesca Souttar, Holyrood Academy, Chard, Somerset
Hayley Hanson, Brays School, Birmingham, West Midlands
Heather Fisher, Accrington Spring Hill Community Primary School, Accrington, Lancashire
Helen Green, Ivegill CofE School, Carlisle, Cumbria
Helen Murphy, Auckland College Independent School, Liverpool, Merseyside
Holly Keogh, Fulham Cross Girls’ School and Language College, London, Greater London
James Mitchell, Colne Community School and College , Colchester, Essex
Janet Gavin, Outwood Academy Haydock, St Helens, Merseyside
Jeanette Powell, Elston Hall Primary School, Wolverhampton, West Midlands
Joanne Fraser, St. Thomas’ CE Primary Academy, Boston, Lincolnshire
Joanne Rosser, Puss Bank School and Nursery, Macclesfield, Cheshire
Julie Bell, St. Thomas’ CE Primary Academy, Boston, Lincolnshire
Kelly Terlikowski, The Greater Horseshoe School, Newton Abbot, Devon
Lindsey Church, East Surrey College, Redhill, Surrey
Linval Antonio, East Surrey College, Redhill, Surrey
Lucy Brealey, Oakthorpe Primary School, Swadlincote, Derbyshire
Lynne Cooper, Timberscombe CofE First School, Minehead, Somerset
Lynne Melson, St. Thomas’ CE Primary Academy, Boston, Lincolnshire
Mandy Clater, Walton Girls’ High School & Sixth Form, Grantham, Lincolnshire
Maria Carmela Tella, St Pancras Catholic Primary School, Ipswich, Suffolk
Mel Saltmer, Pocklington CofE VC Infant School, York, East Yorkshire
Michelle Pearson, The Priory Pembroke Academy, Lincoln, Lincolnshire
Michelle Thornhill, Budmouth Academy Weymouth, Weymouth, Dorset
Millie Moorhouse, Saracens High School, Colindale, Greater London
Naomi Devenport, Fleetwood Chaucer Community Primary School, Fleetwood, Lancashire
Nicola Wong, Ballard School, New Milton, Hampshire
Ravinder Degan, Hambrough Primary School, London, Middlesex
Rebecca Ashbourne-Galley, New Horizons Learning Centre, Kingswood, South Gloucestershire
Rebecca Guy, Thames Valley School, Reading, Berkshire
Rebecca Kateley, Bute House Preparatory School For Girls, Hammersmith, Greater London
Rebecca Whelan, The Langley Academy Primary, Slough, Berkshire
Rozetta Grant, Westminster City School, London
Sarah Cousins, The Langley Academy Primary, Slough, Berkshire
Sonia Tester, Arnold Lodge School, Leamington Spa, Warwickshire
Sumiaya Owen, Embley, Romsey, Hampshire
Tracey Webster, St. Thomas’ CE Primary Academy, Boston, Lincolnshire
Vanya Pollard, Windlesham School Trust Limited, Brighton, East Sussex

 

 Nominee Certificate

Michelle Poore, John Perryn Primary School, London