Highly Commended

Alexios Gatzoyas, Hull College, Kingston Upon Hull, East Yorkshire
Chelsea Clegg, Hopwood Hall College, Middleton, Greater Manchester
Dave King, London South East Colleges, Bromley, Kent
David Lane, Halesowen College, Halesowen, West Midlands
Emma Wheeler, Buckinghamshire College Group – Aylesbury College, Aylesbury, Buckinghamshire
Enzo Guarini, Barnsley College, Barnsley, South Yorkshire
Francis Goodburn, Lancaster University School of Mathematics, Preston, Lancashire
Gemma Sutton, Ascent 16 – 25 Autism Specialist College, Merseyside
Gladys Elwood, Stoke-on-Trent College, Stoke-On-Trent, Staffordshire
Graham Saffery, Ashton Sixth Form College, Ashton-Under-Lyne, Lancashire
Ingrid Orea, Fareham College, Fareham, Hampshire
Jade Hepworth, Barnsley College, Barnsley, South Yorkshire
James Brabin, Wigan and Leigh College, Wigan, Lancashire
James Duff, North Liverpool Academy, Liverpool, Merseyside
Jasmine Mee, Buckinghamshire College Group – Aylesbury College, Aylesbury, Buckinghamshire
Joanna Cabrerizo, West Thames College , Isleworth, London
Joseph MacDonald, Fareham College, Fareham, Hampshire
Julie Dobbs, Hull College, Kingston Upon Hull, East Yorkshire
Kathryn Halliday, Barnsley College, Barnsley, South Yorkshire
Kumaran Rajarathinam, Blackburn College, Blackburn, Lancashire
Mark O’Connell, Castledon School, Wickford, Essex
Patricia Roesener, The Bedford College Group, Bedford, Bedfordshire
Paul Muhammed, West Thames College, Isleworth, Middlesex
Rich Alcock, South Gloucestershire and Stroud College – Filton Campus, Bristol, South Gloucestershire
Ryan Farrow, East Norfolk Sixth Form College, Great Yarmouth, Norfolk
Shaun Howie, South Gloucestershire and Stroud College – Filton Campus, Bristol, South Gloucestershire
Shaun Thomas, Buckinghamshire College Group – Aylesbury College, Aylesbury, Buckinghamshire
Shirley Dixon, Westminster Kingsway College, London, Greater London
Tamara Biddle, Coleg Gwent, Usk / Brynbuga, Monmouthshire

 

Certificate of Excellence

Alison Wood, City and Islington College- Angel, London, Greater London
Andy Wood, Carlisle College, Carlisle, Cumbria
Daria Hill, USP College, Benfleet, Essex
Darren Cogavin, USP College, Benfleet, Essex
Daryl Scopes, Basingstoke College of Technology, Basingstoke, Hampshire
John Webster, Buckinghamshire College Group – Aylesbury College, Aylesbury, Buckinghamshire
Karley Blackmore, USP College, Benfleet, Essex
Kirsty Stewart, Lakes College – West Cumbria, Workington, Cumbria
Lizzie Buick, South Eastern Regional College, Bangor, County Down
Mtshede Vundla, The 6th Form College, Farnborough, Hampshire
Renata Cann, Westminster Kingsway College – CCCG Group,  London
Roy Spence, London South East Colleges, Bromley, Kent
Samantha Bailey, Telford College, Wellington, Shropshire
Sarah Godding, Hopwood Hall College, Middleton, Greater Manchester
Stephanie Yoon, Westminster Kingsway College – Regents Park Centre, London, Greater London
Stephen Pye, Sacred Heart High School, Hammersmith, London
Steve Knight, Westminster Kingsway College – Regents Park Centre, London, Greater London
Tony Jackson, John Leggott Sixth Form College, Scunthorpe, Lincolnshire
Valerie King, Buckinghamshire College Group – Aylesbury College, Aylesbury, Buckinghamshire
Victor Muriithi, East Surrey College, Redhill, Surrey
Will Sanders, Ashton Sixth Form College, Ashton-Under-Lyne, Lancashire

 

Nominee Certificate

Arran Greenwood, Westminster Kingsway College, London
Karlee Lees, Birkenhead Sixth Form College, Prenton, Merseyside