This Award is sponsored by the Department of Education.

 

Certificate of Excellence

Alice Jackson, Sexey’s School, Bruton, Somerset
Ana Simandi, Charnwood College, Loughborough, Leicestershire
Andrew Halliwell, St Edward’s School, Oxford, Oxfordshire

Aysha Youssouf, King’s Leadership Academy, Bolton, Greater Manchester
Calum Harris, Trinity Academy, Halifax, West Yorkshire
Chloe Plaice, City of Peterborough Academy, Peterborough, Cambridgeshire
Chloe Stopher, East Bergholt High School, Colchester, Essex
Chloe Whittle, The Stanway School, Colchester, Essex
Chris Worstencroft, The Macclesfield Academy, Macclesfield, Cheshire
Danielle Isaac, The Barlow RC High School, Didsbury, Manchester
Elizabeth Parkes, Hitchin Boys’ School, Hitchin, Hertfordshire
Ellen Weston, Sandringham School, St Albans, Hertfordshire
Ellie Batten, St Helena School, Colchester, Essex
Emily Harris, Tamworth Enterprise College, Tamworth, Staffordshire
Emmy Griffin, Uxbridge High School, Uxbridge, Middlesex
Fatma Mustafa, Oasis Academy, Hadley Enfield, Middlesex
Faye Palmer, Dartford Science and Technology College, Dartford, Kent
Georgia Tutty, New College Leicester, Leicestershire
Grace Arnold, Mount Stewart Infant School, Harrow, Middlesex
Hannah Jevon, The Hemel Hempstead School, Hemel Hempstead, Hertfordshire
Hannah Thompson, Newport Primary School, Newport Near Brough, East Riding of Yorkshire
Henna Riaz, Eastbury Community School, Barking, Essex
Holly Witham, Brereton CofE Primary School, Sandbach, Cheshire
Isabel Pugh, Bridgetown School, Stratford Upon Avon, Warwickshire
Jasmin Mensah, Yavneh College, Borehamwood, Hertfordshire
Jenna Jones, Colne Community School and College (Secondary and 16 to 19 Provision), Colchester, Essex
Jonathan Shields, Bruntcliffe Academy, Leeds, West Yorkshire
Katie Brown, Kirkby-la-Thorpe CofE Primary School, Sleaford, Lincolnshire
Katie Glendening, Bedford Hall Methodist Primary School, Leigh, Lancashire
Katy Murphy, Rushbrook Primary Academy, Manchester, Lancashire
Kawal Kaur, Uxbridge High School, Uxbridge, Middlesex
Kelly Bowes, John Leggott Sixth Form College, Scunthorpe, Lincolnshire
Lindsay Reed, DLD College London, London
Lucy Taylor, The Elizabethan Academy, Retford, Nottinghamshire
Max Copley, DLD College London, London
Megan Geary, The Macclesfield Academy, Macclesfield, Cheshire
Morgan McAnulty, Doncaster UTC, Doncaster, South Yorkshire
Natalie Rose Woods, SupaJam Education In Music and Media, Swanley, Kent
Natasha Paling, Balfour Primary School, Brighton, East Sussex
Nicole Thomas, Tondu Primary School, Bridgend
Orlaith Gribben, St Joseph’s Boys’ School, Londonderry
Peaches Johnson, Haileybury Turnford, Bishop’s Stortford, Hertfordshire
Rebecca Jewson, Mount Stewart Infant School, Harrow, Middlesex
Rebecca Turner, Minworth Junior and Infant School, Sutton Coldfield, West Midlands
Rebekah Stoves, Caldicotes Primary Academy, Middlesbrough, North Yorkshire
Saffron Watt, Macduff Primary, Macduff, Aberdeenshire
Sam Withers, Fareham College, Fareham, Hampshire
Scott Oulton, The Sutton Academy, St Helens, Merseyside
Taylor Burns, Holywell High School / Ysgol Treffynnon, Holywell / Treffynnon, Flintshire
Yizhu Gan, St Ignatius College, Enfield, Middlesex

Nominee Certificate

Aaron Brooks, Fairfield High School, Horfield, Bristol
Alice Linford, The Ongar Academy, Ongar, Essex
Alicia Jolly, The Eastbourne Academy, Eastbourne, East Sussex
Ana Hammer, The Eastbourne Academy, Eastbourne, East Sussex
Angela Mayren, St Hugh’s School, Scunthorpe, North Lincolnshire
Bec Parr, Outwood Primary Academy Park Hill, Wakefield, West Yorkshire
Bella Fioresi, The Eastbourne Academy, Eastbourne, East Sussex
Ben Nicolson, Outwood Primary Academy Ledger Lane, Wakefield, West Yorkshire
Ella Downing, Winterstoke Hundred Academy, Weston-Super-Mare, Somerset
Georgina Turner, Hull College 14-16, Hull, East Riding of Yorkshire
James Foster, Kings Heath Primary Academy, Northampton, Northamptonshire
Kerri McGinn, Solihull College & University Centre, Solihull, West Midlands
Lauren Blake-McKeown, Canford Heath Infant School, Poole, Dorset
Lauren Weatherston, Outwood Primary Academy Park Hill, Wakefield, West Yorkshire
Layla Al-Mousili, Bonus Pastor Catholic College, Bromley, Kent
Lou Willett, Walton Academy, Grantham, Lincolnshire
Megan Jones, Wath Central Primary School, Rotherham, South Yorkshire
Mert Doldur, Harris Primary Academy Coleraine Park, Tottenham, London
Ryan Millett-Collins, The Thomas Aveling School, Rochester, Kent